سبد خرید
perm_phone_msg (داخلی 301) 25714000 021

نگهداري مناسب خودرو، باعث تثبيت كيفيت رنگ و همچنين افزايش ارزش فروش مجدد آن مي گردد، عوامل محيطي تاثيرات زيادي بر روي رنگ خودرو دارند، در واقع رنگ خودرو بعنوان اولين لايه دفاعي در مقابل شرائط جوي ميباشد، لذا حفاظت بهتر از رنگ سبب افزايش عمر مفيد اين پوشش مي گردد.

يكي از راه هاي مهم حفظ رنگ خودرو، استفاده از واكس و شستشوي خودرو به صورت متناوب مي باشد، واكس علاوه بر زيبايي در جلوگيري از ايجاد تخريب رنگ نيز تاثير بسزايي دارد. همچنین در بین روشهای شستشو شستشوی با بخار هرگونه جرم و کثیفی را از منافذ خودرو پاک کرده و علاوه بر نظافت عمیق بدنه خودرو شفافیت بالایی به رنگ آن می دهد.

رعايت نكات ذيل نیز در حفاظت از رنگ خودرو بسيار ارزشمند مي باشد:

 

 اثر مواد شيميايي بر رنگ خودرو:

نشست ذرات مواد شيميايي و دوده و مواد قليايي بر روي فيلم رنگ باعث تخريب فيلم رنگ مي گردد.

راه حل: عدم نگهداري خودرو در شرایط محيطي نامناسب و پوشاندن خودرو و شستشو به صورت ماهانه.

مواد شيميايي و انواع آلودگي ها، باعث تخريب رنگ مي شود، وقتي آب با اين مواد تركيب شود، باعث ايجاد مواد قليايي قوي مي شود كه سبب آسيب رساندن به رنگ خودرو مي شود، از طرفي اين ذرات بر روي سطح مي تواند ايجاد خش نيز نمايد، لذا بهتر است ابتدا ذرات را از روي سطح پاك كرده و سپس نسبت به شستشوي خودرو اقدام نماييد.

 

 

اثر فضولات پرنده (Avian digestion):

 

تخريب رنگ خودرو در اثر خاصيت اسيدي فضله پرنده

راه حل: شستن خودرو

فضله پرنده بدليل داشتن مواد اسيدي، باعث تخريب رنگ و كيلير مي گردد بسته به نوع پرنده و نوع تغذيه، معمولاً اثرات تخريبي متفاوتي دارند، راحل براي رفع مشكل شستشوي سريع ماشين و يا تميز كردن با پارچه نرم با كمي آب و يا قرار ندادن خودرو در زير درختان مي باشد.

آسیب رساندن فضولات پرندگان به رنگ خودرو

 

 اثر حشرات (Bugs):

اثر مواد اسيدي حشرات بر روي رنگ

راه حل: شستشوي ماشين

هنگام عبور در جاده ها خصوصاً در جاده هاي خارج از شهر و در زمان هاي غروب، اثرات حشرات را بر روي بدنه خودرو ديده باشيد، بدن اين حشرات به علت داشتن مواد اسيدي، در صورتي كه به موقع تمييز نشوند باعث تخريب رنگ مي گردد  لذا بهترين راه حل شستشوي سريع ماشين مي باشد.

اثر حشرات بر رنگ خودرو

 

 اثر صمغ و شيره درختان ( Tree sap) بر رنگ خودرو:

اثر صمغ و شيره درختان باعث تخريب فيلم رنگ مي گردد.

راه حل: اثر شيره درختان ويا قطران را با مواد الكلي از روي سطح پاك نماييد.

هميشه به محض مشاهده اثر صمغ و شيره درختان، خودرو را كاملا" تميز نماييد، زيرا تا زماني كه چسبنده مي باشد، مي توان آن را از روي بدنه پاك كرد و در زماني كه خشك شده است با مواد الكلي بدنه را تميز نماييد و سپس خودرو را بشوييد.

 

اثر لكه بنزين خارج شده از باك بنزين

راه حل: سعي كنيد باك را كاملاً پر نكنيد و پس از خارج شدن بنزين از باك آن را با پارچه نرم تميز نماييد.

تا جايي كه امكان دارد از پر كردن بيش از حد باك، دوري كنيد و در هر صورت اگر اين اتفاق بيافتد بهتر است با پارچه نرم، منطقه آلوده را پاك نماييد.

 

 اثر نوشتن با انگشت دست بر روي بدنه نوشتن يا ساييدن ذرات بر روي رنگ خودرو با انگشتان دست( Fingertips and mischief)

راه حل: خودرو را هميشه تميز نگهداريد.

كلمه مرا بشوييد را حتماً در پشت ماشين ها ديده ايد، شايد نويسنده، نيت بدي نداشته باشد ولي ندانسته باعث ايجاد عيب در رنگ بدنه مي گردد، زيرا اشغال يا ذرات مثل سمباده عمل كرده و حركت ذرات با دست بر روي  بدنه اثر خش مانندي را ايجاد مي نمايد و هميشه قبل از شستشوبا اسفنج، بدنه را تميز نماييد.

 اثر قهوه يا شربت ها (Your morning coffee) روی رنگ خودرو

بيشتر شربت ها داراي كربنات و اسيدهايي هستند كه مي توانند بر روي پوشش كيلير اثر مخرب داشته باشند.

راه حل: شستشوي بدنه

در هنگام مسافرت، ممكن است در هنگام استراحت و مصرف چاي و قهوه يا نسكافه با مواد شيرين، مقداري از شربت فوق بر روي رنگ بدنه بريزد، خيلي از نوشيدني ها از مواد اسيدي هستند و اسيد مي تواند بر روي رنگ اثر مخرب داشته باشد خصوصاً اگر زمان زيادي از ريختن مواد بر روي فيلم رنگ گذشته باشد و باعث سخت شدن مواد گردد و اگر از مواد كربنات و شكر استفاده شده باشد بايد هر چه سريع تر آن منطقه را تميز كرد.

 

اثر ذرات در لوازم كارواش ( Dirt on your car-wash tools )

وجود اشغال در هنگام شستن ماشين كه باعث خراش در رنگ مي گردد.

راه حل: تميز كردن لوازم و پارچه ها و اسفنج ها قبل از اينكه شروع به تميز كردن نمايد.

شستن ماشين براي ما شايد در بعضي مواقع سرگرمي باشد ولي بايد دقت كنيد كه اين عمل مي تواند باعث خرابي رنگ و ايجاد خط و خش بر روي رنگ گردد، اگر در هنگام شستشو خودرو از پارچه اي كه داراي ذرات است استفاده گردد، اين ذرات در داخل اسفنج همانند سمباده عمل كرده و باعث ايجاد خط و خش مي گردد، بايد دقت شود كه سيستم كارواش هاي اتوماتيك، خط و خش را بيشتر مي نمايد.

 

 اثر قطرات آب پاش اتوماتيك ( Automatic sprinklers)

اثر لكه آب بر روي رنگ خودرو

راه حل: قرار ندادن خودرو در نزديكي اب پاش ها

در ابتدا شايد اينطور به نظر برسد كه ريزش آب بر روي بدنه باعث شستشوي خودرو مي گردد ولي در حقيقيت پاشش آب بطور اتوماتيك، باعث خشك شدن و اثر لكه مانند آب به دليل وجود مواد معدني و سختي بالاي آب بر روي بدنه مي گردد و در زمان طولاني اين اثر لكه بر روي كيلير مي ماند و بهترين راه حل قرار ندادن ماشين در اطراف اب پاش مي باشد.

Copying in any way is prohibited Design By Adib IT Group